Szabla Warszawa

Treningi

Nasze zajęcia

Nasz program zajęć odnosi się bezpośrednio do metod i sposobu nauczania w Toldi Miklos R.H.S.I. oraz węgierskiej szkoły oficerskiej Royal Hungarian Ludovica Defense Academy. Wynika to nie tylko z kontynuowania tradycji szkoły, koncepcji nauczania i prowadzenia walki szablą, ale bezpośredniej spuścizny i wiedzy przekazywanej przez byłych adeptów tych szacownych szkół kolejnym pokoleniom – począwszy od naszego patrona i założyciela Toldi Miklos R.H.S.I. – László Borsody’ego, fechmistrza – Szűts János’a i wciąż bardzo aktywnego – fechmistrza Tibor’a Pézsa.

Pokaz szermierczy naszej szkoły - Muzeum Wojska Polskiego - „Dni Szabli” - Warszawa 2015

Pokaz szermierczy naszej szkoły – Muzeum Wojska Polskiego – „Dni Szabli” – Warszawa 2015

 

Choć nauka w naszej szkole odbywa się przy pomocy tzw. szabli sportowej, taktyka walki – cięć i podcięć odnosi się do rozumienia walki szablą jako realnej sztuki bojowej, gdzie liczy się zachowanie życia, realne zwycięstwo, a nie liczba zdobytych punktów. Celem ataków jest więc całe ciało z pełnym arsenałem środków.

Godzinny program zajęć podzielony jest na sekwencje wiążące się z nauką form, kroków, zasłon, kontr, tempa. Te wszystkie zagadnienia włożone są w mniej lub bardziej rozbudowane aplikacje. Ćwiczymy wersją sportową szabli (bez uzbrojenia elektrycznego). W miarę upływu czasu, każda z osób ćwiczących powinna zaopatrzyć się we własną szablę (pomagamy w zakupie taniego sprzętu) oraz kask szermierczy, który zapewnia bezpieczeństwo osobie ćwiczącej.

Aktualnie prowadzimy zapisy do grupy początkującej. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek od 20.30 – 21.30.
Ilość miejsc w grupie jest ograniczona, dlatego przed przyjściem na zajęcia prosimy o wcześniejszy kontakt.
Prosimy o przychodzenie 10 minut przed zajęciami.

 

Adres:
Gimnazjum im. K.Kieślowskiego, ul Polna 7 Warszawa
Metro Politechnika
Zajęcia w każdy wtorek 20.30 – 21.30
mail: szablawarszawa@gmail.com
telefon 609842806

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA